KPM Křížen Krážem z.s.

Sponzoři

 logo PRE tisk

logo smer

 

 

Účast modelářů klubu Křížem Krážem na soutěži v Itálii

Členové kroužku se v době covidu, kdy prakticky všechny aktivity byly utlumeny- včetně modelářských soutěží- rozhodli zúčastnit virtuální soutěže, kterou vyhlásili zahraniční kolegové i IPMS (Intermational Plastic Modellers Society) Italy, nazvanou 1st Consorco Internazionale on line IPMS Italia.

Za náš kroužek se zúčastnilo trio sourozenců Kaveckých ze sídliště Písnice. Všichni tři byli oceněni zlatou medailí ve své kategorii. Dejme nyní slovo jednotlivým účastníkům.

Šárka Kavecká,11 let Thunderbolt

soutěže jsem se zúčastnila se svým druhým modelem, americkou stíhačkou P- 47 D 25 RE, Thunderbolt ve měřítku 1/72. Byla to stavebnice od japonské firmy Hasegawa a stavěla se mi dobře. Na vylepšení jsem měla k dispozici sadu na vnitřek letadla a upínací pásy pro pilota. Jako nátěr jsem si vybrala letadlo Glena Eaglestona, amerického stíhacího esa, to je pilot co sestřelil více než pět letadel nepřítele. Z ocenění jsem měla velkou radost.

Pavel Kavecký 13 let Wildcat

Model Wildcata jsem postavil před skoro rokem a byl to můj první model. Je to stíhačka, která se proslavila za druhé světové války v bojích o ostrov Quadalcanal v Pacifiku. Pilotoval ho slavný Marion Carl. Model od čínské firmy Hobby boss byl hodně jednoduchý, největší práci mi dal nátěr letadla, použil jsem poprvé stříkací pistoli. Ocenění si vážím diplom za první místo jsem si pověsil nad postel.

Petr Kavecký 15 let MiG

Do kroužku už chodím dva roky a mám za sebou už nějaké stavby modelů. Pro soutěž v Itálii jsem vybral model stíhacího letadla vyrobeného v SSSR a užívaného československým letectvem MIG 21MF. Model byl od firmy Eduard a byl poměrně složitý. Finiš byl proveden v barvě „přírodního kovu“ a na modelu bylo velké množství obtisků, hlavně popisek.

 

Za náš kroužek jsme rádi, že naši členové se prosadili na zahraniční soutěži a získali nejvyšší ocenění.

 

Martin Tomášek a Petr Šámal, vedoucí.

 

Článek vyšel v časopise MČ Praha Libuš U Nás 2021/09

 

u nas 2021 09 Kavecti Italie