KPM Křížen Krážem z.s.

Sponzoři

 logo PRE tisk

logo smer

 

 

Dne 15. října 2016 se v Klubu Junior uskutečnil 16. ročník modelářské soutěže Písnice Model Open 2016 pořádaný za podpory Městské části Praha - Libuš modelářským klubem KPM Křížem Krážem z. s.

Letošní rok byl v několika směrech výjimečný. Například se soutěže účastnilo 99 modelářů s více jak 210 modely! To vše díky jak dlouhotrvající spolupráci mezi modelářskými kluby, tak i s pozváním mnoha klubů Domů dětí a mládeže z Prahy, Mladé Boleslavi, Velkého Beranova aj. Některé z nich byly na takovéto soutěži poprvé. Diváci mohli obdivovat doslova přeplněné stoly a rozhodčí měli hodně práce s ohodnocením vystavených modelů. Ty byly rozděleny do 22 kategorií na letadla, bojová technika a ostatní ve věkových kategorií Mladší žáci, Starší žáci, Junioři a Senioři.

Soutěž podpořilo mnoho sponzorů, mezi ty hlavní patřili společnosti Eduar, CMK, MPM a jako každý rok byla hlavním partnerem této soutěže Městská část Praha – Libuš a to prostřednictvím grantu. Díky podpoře Městské části Praha – Libuš může klub KPM Křížem Krážem z. s. uspořádat tuto mezi modeláři stále více oblíbenější soutěž. Jako v minulém ročníku obdrželi výherci upomínku v podobě pírka odlitého z keramiky, které je jedním ze symbolů Městské části Praha - Libuš. Celého ceremoniálu se účastnili paní Ing. Lenka Koudelková, zástupkyně starosty a vedoucí Klubu Junior a pan Mgr. Matěj Kadlec, předseda finančního výboru ZMČ. Ti taktéž předali Cenu starosty Městské části Praha - Libuš - pohár a „putovní“ Vrtuli.

K letošnímu ročníku bylo přidruženo rekordně velké množství dalších soutěží, což jinde nebývá často zvykem. Jmenujme například soutěž Městské části Praha - Libuš o postavení papírového modelu Písnické školy. Soutěžící měli k dispozici papírový model školy a veškeré pomůcky k jeho sestavení. Pod dohledem členů KPM Křížem Krážem a rodičů se nakonec účastnilo pět soutěžících. 3 nejlépe postavené modely pak byly řádně odměněny, avšak i dva zbylí účastníci soutěže neodešli díky své odvaze zabojovat v soutěži s prázdnou.

Další přidruženou soutěží byl Revell cup 2016 pořádaný pod záštitou firmy Corfix, kde se utkali soutěžící s plastovými modely značek Revell a Airfix, které jsou dováženy do České republiky firmou Corfix.

Že soutěž Písnice Model Open není vyloženě pánskou záležitostí, dokládá i další soutěž o nejlepší moučník, kdy maminky nebo manželky modelářů předkládají svůj um a výtvory jsou nejen k obdivu, ale i k potěšením všech, k ochutnání.

Tímto bych chtěl všem soutěžícím, divákům a sponzorům poděkovat za skvělou atmosféru letošní soutěže a již nyní přijměte pozvání na další ročník soutěže Písnice Model Open 2017, která se bude konat 14. října 2017. Více informací o činnosti modelářského klubu KPM Křížem Krážem z. s. nebo náboru mladých nadaných modelářů a modelářek se dozvíte na www.modelari.eu.