KPM Křížen Krážem z.s.

Sponzoři

 logo PRE tisk

logo smer

 

 

Nejeden rodič, ale i všichni vedoucí modelářských kroužků vám potvrdí, že není snadné ukázat dětem, že existují i jiné koníčky, než neustálá aktivita ve virtuální realitě. Jako jedna z nejlepších možností se jeví motivovat je radostí z výhry. To mohou zažít na modelářských soutěžích, jako je například Písnice Model Open pořádaná modelářským klubem KPM Křížem Krážem z. s. i za podpory tuzemské firmy Plastic Planet s. r. o.

Šestnáctý ročník Písnice Model Open se uskutečnil 15. října 2016 v Klubu Junior na Praze 4 - Libuš. Soutěží se ve 22 kategoriích rozdělených podle věku na Mladší žáky, Starší žáky, Juniory a Seniory. Jelikož je zaměřena na děti a mladé lidi, jsou věcnými cenami odměňovány první tři věkové kategorie, starší modeláři nepotřebují rozšiřovat již tak plné skříně s modely , proto dostávají hodnotné publikace mající vazbu k modelařině. Velký důraz je zde kladen na „motivační ceny“, tzn. každý modelář do 18 let dostane model, i když se zrovna neumístil na prvních třech příčkách. Ovšem ti, kteří v konkurenci obstojí a umístí se na oceňovaných místech, obdrží cenu v podobě pírka odlitého z keramiky, které odkazuje na drůbežářskou minulost městské části Praha - Libuš, tak i hromadu věcných cen v podobě modelů, časopisů, knih a chemie. Takto podporovat mladé modeláře a modelářky můžeme díky vstřícným sponzorům, mezi které se po dlouhá léta řadí firma Plastic Planet s. r. o., fi Eduard, MPM, CMK, a další.

Že se soutěž těší čím dál tím větší oblibě, svědčí i stále vzrůstající počet soutěžících a modelů, kdy letos bylo přihlášeno 99 modelářů s více jak 210 modely! Oproti minulému roku to byl nárůst téměř o třetinu. Tento nárůst byl způsoben dlouhotrvající spoluprácí mezi modelářskými kluby, díky které je soutěž na velmi vysoké úrovni, a také účastí mnoha modelářských klubů při Domech dětí a mládeže a to z Prahy, Mladé Boleslavi, Velkého Beranova, Písku a další. Některé z nich byly na takovéto soutěži poprvé a podle kladných ohlasů ne naposledy. Soutěž Písnice Model Open je spojena i s několika přidruženými soutěžemi. Jako tradičně je to Revell Cup, a nově to letos byla soutěž MČ Praha - Libuš o stavbu papírového modelu Písnické školy a pro naše drané polovičky a maminky soutěž o cenu za nejlépe upečenou sladkost – moučník nebo bábovku.

Přijměte prosím pozvání na další ročník soutěže Písnice Model Open 2017, která se bude konat 14. října 2017. Více informací o činnosti modelářského klubu KPM Křížem Krážem z. s., náboru mladých modelářů a modelářek naleznete na www.modelari.eu.

Veškeré fotografie z modelářské soutěže Písnice Model Open 2016 naleznete na http://mpa9.rajce.idnes.cz/Pisnice_Model_Open_2016/